Plán degustací od dubna do června 2024

vytvořil: Jiří Bureš

Plán degustací na duben - červen 2024

Začátky degustací v 18:30, začínáme přesně.

5.4. Bílé Česko a červená Evropa (pátek) - ochutnáme 6 skvělých moravských, ale i českých, bílých vín z různých vinařských oblastí a k tomu 4 červená vína z různých států Evropy.

18.4. Rakouská bílá vína (čtvrtek) - Rakušané dělají špičkové, často krásně minerální, veltlíny, ryzlinky, chardonnay a další vína, která jsou ozdobou každého stolu a vinotéky. Tak pojďte ochutnat.

30.4. Voňavá a šťavnatá (úterý) - Ochutnáme příjemně pitelná, převážně bílá, vína s výraznější aromatikou, jako např. Tramín, Sauvignon, Hibernal, Pálava, ale i další odrůdy z různých vinařství, převážně moravských.

7.5. Evropská vína (úterý) - ochutnáme skvělá červená, ale částečně i bílá vína z různých vinařských států celé Evropy, včetně Česka.

23. 5. Rýňáky a vlašáky (čtvrtek)- ryzlinková degustace bílých odrůd Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, které nejsou sice příbuzné, ale mají podobné jméno, širokou škálu chutí a často se nazývají králi vín.

6. 6. Veltlíny a šardonky (čtvrtek) - Představíme různá bílá vína menších moravských rodinných vinařství i ze světa, která pocházejí z odrůd Veltlín a Chardonnay.

 

Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme pouze po přihlášení (nejlépe e-mail, popř. telefon) a poté uhrazení účastnického poplatku. Cena degustací 480 Kč. Cena zahrnuje degustační list, řízenou degustaci 10 vzorků s výkladem a drobné občerstvení (chléb, sýr). Č. účtu 2600335516/2010.

Prosíme účastníky, aby při účasti na ochutnávce nepoužívali parfémy.

___. ____________

Vino-thé-ka, Pernštýnská 40, Pardubice, info@vino-the-ka.cz, www.vino-the-ka.cz, tel. 603 724 899.

Jdi zpět