Portské a další degustace

vytvořil: Jiří Bureš

Portské a další degustace

Co nás čeká do konce roku:
  • Čtvrtek 29. 11. Vinné sklepy Kutná Hora. Degustace vín Biodynamického statku vedená přímo zástupcem vinařství. Všechna vína jsou certifikována ochrannou známkou biodynamického zemědělství DEMETER, tedy ani při pěstování hroznů, ani při výrobě vína nejsou používána chemická aditiva. Vína fermentují a jsou minimálně filtrována, zachovávají si tak maximum zdraví prospěšných látek a terroir svého původu. Před lahvováním jsou sířena maximálně na hodnotu 30 mg volné síry na litr vína, čímž minimalizujeme nepříjemné následky odbourávání alkoholu v těle. Min. 10 vzorků včetně málo známé odrůdy Phoenix, cena 269 Kč, začátek 18:30.
  • Středa 5. 12. Portugalská vína a speciality. Ochutnávka různých druhů a typů portských vín včetně 10letého doplněná o portugalská červená a portugalské gurmánské speciality. Degustaci bude provázet promítání fotografií z Porta a vinic. Min. 8 vzorků, cena 389 Kč.Tato degustace se koná na lodi Otava na Bělobranském náměstí, začátek 19:00.
  • Čtvrtek 6. 12. Portugalská vína a speciality. Ochutnávka různých druhů a typů portských vín včetně 10letého doplněná o portugalská červená a portugalské gurmánské speciality. Pokud bude většinový zájem, degustaci bude provázet promítání fotografií z Porta a vinic. Min. 8 vzorků, cena 389 Kč, začátek 18:30.
  • O Vánocích plánujeme otevřít a budou k ochutnání i exkluzívní vína.
  • Ve čtvrtek 27. 12. Španělská, italská a francouzská červená. Degustace špičkových vín vyšší cenové kategorie z nejlepších oblastí. K jídlu domácí gulášek s domácím chlebem. Min. 8 vzorků, cena 389 Kč, začátek 18:30.
  • Na Silvestra se budeme těšit také na všechny vínomilce chtějící se naladit skvělým vínem na Nový rok.  
  • Zájemci nechť se hlásí milostivě co nejdříve neb prostory vinné jizby jsou sice útulné, ale nepříliš rozlehlé a později přišedším nelze volnou židli ani víno garantovati.

Jdi zpět