Aktuality

Co nás čeká ve Vino-thé-ce

Co nás čeká ve Vino-thé-ce
  • čtvrtek 1. 11. Poklady z cest. Tradiční podzimní degustace zajímavostí přivezených z celého světa. Tentokrát se můžete těšit na víno z Koreje, Kazachstánu a dalších destinací. Samozřejmě budou i moravské objevy.
  • středa 14. 11. Svatomartinská a moravská vína. Degustace mladých vín doplněná o klasické moravské dobroty různých vinařství. Koná se na lodi Otava na Bělobranském náměstí.

Připravujeme
Dále bude také degustace vinařství Žerotín, portská vína a jiné ochutnávky

Zájemci nechť se hlásí milostivě co nejdříve neb prostory vinné jizby jsou sice útulné, ale nepříliš rozlehlé a později přišedším nelze volnou židli garantovati. 

Čti více ...

Připravované akce v říjnu

Několik nejbližších akcí

Středa 3. 10. Degustace vybraných vín malých vinařů, tentokrát na lodi Otava na Bělobranském náměstí v Pardubicích, od 19 hodin - určitě přijďte!

Neděle 7. 10. vtipná odborná přednáška kolegů z Univerzity Pardubice spojená s promítáním: Farmakologické aspekty konzumace vína s historicko psychosenzorickým exkurzem. Vhodné i pro děti, které budou moci pod dozorem v sousední Kostelní ulici mikroskopovat burčák (a pít 100% ní hroznový mošt nebo nealko víno). Začátek v 15 hodin ve Vino-thé-ce.


Středa 17. 10. Gurmánský večer portugalských vín a specialit. Opět Ticiano Jordao a jeho nezapomenutelné dobroty a přednes.

Čti více ...

Novinky z konce léta

Degustace: Vybrané novinky z konce léta
ve čtvrtek 13. 9. od 18:30 hod.

Řízená degustace novinek od nás i ze zahraničí. Ze spousty novinek jsme vybrali a ochutnáme m.j. pálavský Aurelius s vinařství Pergen další krásně minerální vína z vinařství Hamerník, slovenská vína za velmi příznivou cenu, vína z Bílovic, Čejče a také dobroty z Čech. 
 
Min. 10 vzorků. Cena 269 Kč včetně občerstvení (chléb, sýr).
Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno).

Vino-thé-ka, Pernštýnská 40, Pardubice, info@vino-the-ka.cz, www.vino-the-ka.cz, tel. 603 724 899.


Bonus pro naše milovníky vín
V rámci degustací zavádíme slevu na všechna objednaná vína. Ale nejen to, pro všechny od nynějška platí, že při zakoupení 5 kartonů (tj. 30 lahví) mají jednu degustaci pro jednu osobu zdarma. Není třeba zakoupit vína najednou, můžete střádat počet třeba po jedné lahvince neomezenou dobu. A nemusíte mít ani žádnou kartu, stačí se nahlásit obsluze ve Vino-thé-ce a nechat si počet lahví zapsat.

Burčáková sezóna
Pravidelně každý týden, obvykle ve středu, máme poctivý burčák ze Zaječí, aktuálně z Mülleru Thurgau. Skladovat nejde a tak se v dobrém stavu doprodá v sobotu ev. v neděli. Tak neváhejte. Aktuální info najdete na našem facebooku.

Čti více ...

Gurmánský portugalský večer

Gurmánský portugalský večer

ve středu 6. 6. od 18:30 hod.

Ochutnáme skvělá portugalská vína a také portugalské speciality. Těšit se můžete na různé varianty výborně ochucených mořských plodů (a kdo je nemusí, bude mít jinou možnost na výběr), bílá i červená vína a na závěr výběr z dezertních portských s několika variantami vaflí.
Večerem provází Ticiano Jordao s kolegou.

 

Min. 8 vín a 7 chodů. Cena 389 Kč včetně občerstvení.

Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno).

 

_______________

 

Vino-thé-ka, Pernštýnská 40, Pardubice, info@vino-the-ka.cz, www.vino-the-ka.cz, tel. 603 724 899. 

Čti více ...

Květnové noviny našich vinařství

Květnové novinky našich vinařství

ve čtvrtek 17. 5. od 18:30 hod.

Ochutnáme vína moravských i českých vinařství - m.j. legendární Hibernal od Stejskala v suchém provedení 2017, nová vína od pana Šimečka, Fratavu z Vinařství pod Radobýlem a další zajímavosti několika dalších malých a dobrých vinařů. 

Čti více ...

Degustace vín vysokých vinařských škol

 

Degustace ve Vino-thé-ce

 

 

 

Soutěžní degustace Vysokých vinařských škol: Čechy vs. Morava

 

ve čtvrtek 5. 4. od 18:30 hod.

 

Vína z České zemědělské univerzity a Mendelovy univerzity - těšit se můžete nejen na známé odrůdy jako Rulandské šedé, Tramín, Hibernal, Sauvignon a další, ale i nové odrůdy Cerason a Erilon. Podzimní souboj středních vinařských škol byl velmi vyrovnaný, vína skvělá a zvítězily, možná překvapivě, Čechy - potvrdí vítězství i nyní?

 

Čti více ...

Soutěžní degustace vinařských škol - Valtice versus Mělník

Na čtvrteční soutěžní degustaci dne 23. listopadu 2017 porovnáme vína jediných dvou našich středních vinařských škol - Valtice a Mělník. Učí vinaře a dělají to dobře. Začátek v 18:30. Místo je třeba předem rezervovat.

Čti více ...

Degustace vinařství Johann W

Zámecké vinařství JOHANN W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích. Vinařství navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná příběh nenaplněné lásky Johanna Wolfganga Goetha k baronce Ulrice von Levetzow. Vína sklízejí úspěchy u zákazníků i na soutěžích - seznámí vás s nimi zástupce Zdeněk Janeček.

Čti více ...