Aktuality

Po francouzských vinicích

Degustace nealko a nízkoalkoholických vín

Řídíte, jdete do práce nebo nemůžete pít alkoholické nápoje z jiných důvodů? Přijďte okoštovat nealko vína a k pitu se nevrátíte. Zkusíme 10 vzorků takových vín od dvou výrobců, kteří používají odlišné metody dealkoholizace.

Čti více ...

Degustace vín Jaroslav Spěvák

Degustace vín vinařství Spěvák

 ve čtvrtek 26. 5. 2016 od 18:30 hodin

 Ochutnávka vín z malého rodinného vinařství Jaroslav Spěvák z Velkých Bílovic. Řízená degustace 10 vybraných vzorků vín ročníku 2015 - bílá, růžová i velmi povedená červená.  K dispozici bude drobné občerstvení (sýr, chléb).
Večerem provází Jiří Bureš.

Čti více ...

Degustace vín z Rakvic

Degustace vín z Rakvic

 

ve čtvrtek 12. 5. 2016 od 18:30 hodin

 

Ochutnávka vín z rodinných vinařství Skrýval a Švarc & Bílek. K dispozici budou pečlivě vybraná vína z klasických odrůd a také z méně známých jako je Vesna, Laurot, Modrý Janek, Muškát Ottonel a dokonce ještě nepojmenovaného novošlechtění

Čti více ...

Dubnové degustace

Tři degustace tří rodinných vinařství
Při každé degustaci 12 - 15 vzorků z produkce vinařství za zvýhodněnou cenu.
Pozornost pro dvojici - při účasti na 2 degustacích 1 lahev zdarma, při účasti na
3 degustacích 2 lahve zdarma. Večery provází Jiří Bureš.

Vinařství Na Čejči, Jaroslav Stejskal - degustace ročníku 2015
ve čtvrtek 14. 4. 2016 od 18:30 hodin

Vinařství Knápek & Machů Velké Bílovice - degustace ročníku 2015
ve čtvrtek 21. 4. 2016 od 18:30 hodin

Vinařství Hulata Němčičky - degustace z produkce ročníků 2012 - 2015
ve čtvrtek 28. 4. 2016 od 18:30 hodin

Čti více ...

Degustace vín z Němčiček

Ochutnávka novinek z vinařství ZD Němčičky (Modré hory, Velkopavlovická oblast). Vinařství produkuje zemská i přívlastková vína, a to výhradně z vlastních vinic. Degustovat budeme 10 vzorků převážně bílých vín skvělého ročníku 2015 vytvořených novým erudovaným sklepmistrem vinařství.
Večerem provází zástupce vinařství Josef Varmuža.

Čti více ...

Vinné čtvrtky leden-březen

Opět srdečně zveme na zajímavé přednášky o víně a věcech okolo spojené s promítáním. Přednáší Doc. Ing. Miloslav Pouzar Ph.D., Ústav environmentálního a chemického inženýrství. Témata a data přednášek naleznete v přiloženém obrázku.

 

Čti více ...

Slepá degustace

Tentokrát trochu jiná ochutnávka vín - naslepo tak, že identitu vzorků odhalíme až nakonec. Jednotlivá vína budeme nalévat inkognito ze zakrytých lahví, abychom nebyli ovlivněni ani odrůdou ani vinařem, společně je rozebereme a na závěr srovnáme očekávání se skutečností.

Čti více ...

Degustace pokladů z cest

Ochutnávka vín ze zajímavých destinací a netradičních oblastí. Okusíme vína přivezená speciálně pro tuto degustaci z Anglie (tam vypěstovaná a vyrobená!), Gruzie, Ukrajiny, Maďarska, Španělska a také zajímavost ze slovenské romské osady.

Čti více ...

Nákupní degustace

Neformální nákupní degustace vín pro ty, kdo chtějí doplnit zásoby. Po půl decce budeme ochutnávat různá vína a ke každému si budeme povídat. Vstupné není, každý si zaplatí pouze vypité vzorky. Rezervace míst je ale nutná, kvůli omezeným prostorám.

Čti více ...