Aktuality

Degustace vín Jaroslav Spěvák

Degustace vín vinařství Spěvák

 ve čtvrtek 26. 5. 2016 od 18:30 hodin

 Ochutnávka vín z malého rodinného vinařství Jaroslav Spěvák z Velkých Bílovic. Řízená degustace 10 vybraných vzorků vín ročníku 2015 - bílá, růžová i velmi povedená červená.  K dispozici bude drobné občerstvení (sýr, chléb).
Večerem provází Jiří Bureš.

Čti více ...

Degustace vín z Rakvic

Degustace vín z Rakvic

 

ve čtvrtek 12. 5. 2016 od 18:30 hodin

 

Ochutnávka vín z rodinných vinařství Skrýval a Švarc & Bílek. K dispozici budou pečlivě vybraná vína z klasických odrůd a také z méně známých jako je Vesna, Laurot, Modrý Janek, Muškát Ottonel a dokonce ještě nepojmenovaného novošlechtění

Čti více ...

Dubnové degustace

Tři degustace tří rodinných vinařství
Při každé degustaci 12 - 15 vzorků z produkce vinařství za zvýhodněnou cenu.
Pozornost pro dvojici - při účasti na 2 degustacích 1 lahev zdarma, při účasti na
3 degustacích 2 lahve zdarma. Večery provází Jiří Bureš.

Vinařství Na Čejči, Jaroslav Stejskal - degustace ročníku 2015
ve čtvrtek 14. 4. 2016 od 18:30 hodin

Vinařství Knápek & Machů Velké Bílovice - degustace ročníku 2015
ve čtvrtek 21. 4. 2016 od 18:30 hodin

Vinařství Hulata Němčičky - degustace z produkce ročníků 2012 - 2015
ve čtvrtek 28. 4. 2016 od 18:30 hodin

Čti více ...

Degustace vín z Němčiček

Ochutnávka novinek z vinařství ZD Němčičky (Modré hory, Velkopavlovická oblast). Vinařství produkuje zemská i přívlastková vína, a to výhradně z vlastních vinic. Degustovat budeme 10 vzorků převážně bílých vín skvělého ročníku 2015 vytvořených novým erudovaným sklepmistrem vinařství.
Večerem provází zástupce vinařství Josef Varmuža.

Čti více ...

Vinné čtvrtky leden-březen

Opět srdečně zveme na zajímavé přednášky o víně a věcech okolo spojené s promítáním. Přednáší Doc. Ing. Miloslav Pouzar Ph.D., Ústav environmentálního a chemického inženýrství. Témata a data přednášek naleznete v přiloženém obrázku.

 

Čti více ...

Slepá degustace

Tentokrát trochu jiná ochutnávka vín - naslepo tak, že identitu vzorků odhalíme až nakonec. Jednotlivá vína budeme nalévat inkognito ze zakrytých lahví, abychom nebyli ovlivněni ani odrůdou ani vinařem, společně je rozebereme a na závěr srovnáme očekávání se skutečností.

Čti více ...

Degustace pokladů z cest

Ochutnávka vín ze zajímavých destinací a netradičních oblastí. Okusíme vína přivezená speciálně pro tuto degustaci z Anglie (tam vypěstovaná a vyrobená!), Gruzie, Ukrajiny, Maďarska, Španělska a také zajímavost ze slovenské romské osady.

Čti více ...

Nákupní degustace

Neformální nákupní degustace vín pro ty, kdo chtějí doplnit zásoby. Po půl decce budeme ochutnávat různá vína a ke každému si budeme povídat. Vstupné není, každý si zaplatí pouze vypité vzorky. Rezervace míst je ale nutná, kvůli omezeným prostorám.

Čti více ...

Degustace vín z Bílovic

Degustace vín malého vinaře pana Jaroslava Spěváka z Velkých Bílovic. Podrobnosti jsou v přiložené pozvánce.

Čti více ...

Degustace vín z Němčiček

Ochutnávka novinek z vinařství ZD Němčičky (Modré hory, Velkopavlovická oblast). Vinařství produkuje zemská i přívlastková vína, a to výhradně z vlastních vinic. Degustovat budeme 10 vzorků a také zajímavost do kuchyně z produkce vinařství.

Čti více ...