Aktuality

Valentýnská degustace portských a portugalských červených

Řízená degustace Portská a portugalská červená
ve čtvrtek 14. 2. od 18:30 hod.


Ochutnávka skvělých portugalských červených vín,
oceněných prestižním bodováním Parker a také
portských vín různých druhů, včetně bílého.


Večerem provází Jiří Bureš.
Min. 10 vzorků. Cena 369 Kč včetně občerstvení.
Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme
pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve
Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro
příjemce uveďte jméno).

Čti více ...

Řízená degustace novinek z Moravy a ze světa

Řízená degustace
Novinky z Moravy a ze světa
ve čtvrtek 31. 1. 2019 od 18:30 hod.
Ochutnávka vybraných, převážně suchých, bílých a
červených vín. Ochutnáme povedená vína ročníků
2014 - 2018, mj. Aurelius, Váh, oranžové víno i
"petrolejový" ryzlink z různých vinařství.
Min. 10 vzorků. Cena 289 Kč včetně občerstvení (sýr, chléb).
Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme
pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve
Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro
příjemce uveďte jméno).

Čti více ...

Otvírací doba Vino-thé-ky přes svátky

Otvírací doba Vino-thé-ky přes svátky
 • Dnes 23. 12. můžete zajít na svařák nebo koupit sváteční víno od 15 do 19 hodin
 • Na Štědrý den 24. 12. bude otevřeno od 22 hodin, kdy bude na Pernštýnském náměstí Rybova mše
 • Další dny až do Silvestra bude otevřeno každý den dle běžné otvírací doby
 • Na Silvestra se můžete stavit na dobré vínko od 18 hodin.  
 • Na Nový rok bude zavřeno.

Přejeme všem krásné a klidné prožití svátků a nezapomeňte - život je moc krátký na to, abyste pili špatné víno. :-)

Čti více ...

Portské a další degustace

Portské a další degustace

Co nás čeká do konce roku:
 • Čtvrtek 29. 11. Vinné sklepy Kutná Hora. Degustace vín Biodynamického statku vedená přímo zástupcem vinařství. Všechna vína jsou certifikována ochrannou známkou biodynamického zemědělství DEMETER, tedy ani při pěstování hroznů, ani při výrobě vína nejsou používána chemická aditiva. Vína fermentují a jsou minimálně filtrována, zachovávají si tak maximum zdraví prospěšných látek a terroir svého původu. Před lahvováním jsou sířena maximálně na hodnotu 30 mg volné síry na litr vína, čímž minimalizujeme nepříjemné následky odbourávání alkoholu v těle. Min. 10 vzorků včetně málo známé odrůdy Phoenix, cena 269 Kč, začátek 18:30.
 • Středa 5. 12. Portugalská vína a speciality. Ochutnávka různých druhů a typů portských vín včetně 10letého doplněná o portugalská červená a portugalské gurmánské speciality. Degustaci bude provázet promítání fotografií z Porta a vinic. Min. 8 vzorků, cena 389 Kč.Tato degustace se koná na lodi Otava na Bělobranském náměstí, začátek 19:00.
 • Čtvrtek 6. 12. Portugalská vína a speciality. Ochutnávka různých druhů a typů portských vín včetně 10letého doplněná o portugalská červená a portugalské gurmánské speciality. Pokud bude většinový zájem, degustaci bude provázet promítání fotografií z Porta a vinic. Min. 8 vzorků, cena 389 Kč, začátek 18:30.
 • O Vánocích plánujeme otevřít a budou k ochutnání i exkluzívní vína.
 • Ve čtvrtek 27. 12. Španělská, italská a francouzská červená. Degustace špičkových vín vyšší cenové kategorie z nejlepších oblastí. K jídlu domácí gulášek s domácím chlebem. Min. 8 vzorků, cena 389 Kč, začátek 18:30.
 • Na Silvestra se budeme těšit také na všechny vínomilce chtějící se naladit skvělým vínem na Nový rok.  
 • Zájemci nechť se hlásí milostivě co nejdříve neb prostory vinné jizby jsou sice útulné, ale nepříliš rozlehlé a později přišedším nelze volnou židli ani víno garantovati.

Čti více ...

Co nás čeká ve Vino-thé-ce

Co nás čeká ve Vino-thé-ce
 • čtvrtek 1. 11. Poklady z cest. Tradiční podzimní degustace zajímavostí přivezených z celého světa. Tentokrát se můžete těšit na víno z Koreje, Kazachstánu a dalších destinací. Samozřejmě budou i moravské objevy.
 • středa 14. 11. Svatomartinská a moravská vína. Degustace mladých vín doplněná o klasické moravské dobroty různých vinařství. Koná se na lodi Otava na Bělobranském náměstí.

Připravujeme
Dále bude také degustace vinařství Žerotín, portská vína a jiné ochutnávky

Zájemci nechť se hlásí milostivě co nejdříve neb prostory vinné jizby jsou sice útulné, ale nepříliš rozlehlé a později přišedším nelze volnou židli garantovati. 

Čti více ...

Připravované akce v říjnu

Několik nejbližších akcí

Středa 3. 10. Degustace vybraných vín malých vinařů, tentokrát na lodi Otava na Bělobranském náměstí v Pardubicích, od 19 hodin - určitě přijďte!

Neděle 7. 10. vtipná odborná přednáška kolegů z Univerzity Pardubice spojená s promítáním: Farmakologické aspekty konzumace vína s historicko psychosenzorickým exkurzem. Vhodné i pro děti, které budou moci pod dozorem v sousední Kostelní ulici mikroskopovat burčák (a pít 100% ní hroznový mošt nebo nealko víno). Začátek v 15 hodin ve Vino-thé-ce.


Středa 17. 10. Gurmánský večer portugalských vín a specialit. Opět Ticiano Jordao a jeho nezapomenutelné dobroty a přednes.

Čti více ...

Novinky z konce léta

Degustace: Vybrané novinky z konce léta
ve čtvrtek 13. 9. od 18:30 hod.

Řízená degustace novinek od nás i ze zahraničí. Ze spousty novinek jsme vybrali a ochutnáme m.j. pálavský Aurelius s vinařství Pergen další krásně minerální vína z vinařství Hamerník, slovenská vína za velmi příznivou cenu, vína z Bílovic, Čejče a také dobroty z Čech. 
 
Min. 10 vzorků. Cena 269 Kč včetně občerstvení (chléb, sýr).
Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno).

Vino-thé-ka, Pernštýnská 40, Pardubice, info@vino-the-ka.cz, www.vino-the-ka.cz, tel. 603 724 899.


Bonus pro naše milovníky vín
V rámci degustací zavádíme slevu na všechna objednaná vína. Ale nejen to, pro všechny od nynějška platí, že při zakoupení 5 kartonů (tj. 30 lahví) mají jednu degustaci pro jednu osobu zdarma. Není třeba zakoupit vína najednou, můžete střádat počet třeba po jedné lahvince neomezenou dobu. A nemusíte mít ani žádnou kartu, stačí se nahlásit obsluze ve Vino-thé-ce a nechat si počet lahví zapsat.

Burčáková sezóna
Pravidelně každý týden, obvykle ve středu, máme poctivý burčák ze Zaječí, aktuálně z Mülleru Thurgau. Skladovat nejde a tak se v dobrém stavu doprodá v sobotu ev. v neděli. Tak neváhejte. Aktuální info najdete na našem facebooku.

Čti více ...

Gurmánský portugalský večer

Gurmánský portugalský večer

ve středu 6. 6. od 18:30 hod.

Ochutnáme skvělá portugalská vína a také portugalské speciality. Těšit se můžete na různé varianty výborně ochucených mořských plodů (a kdo je nemusí, bude mít jinou možnost na výběr), bílá i červená vína a na závěr výběr z dezertních portských s několika variantami vaflí.
Večerem provází Ticiano Jordao s kolegou.

 

Min. 8 vín a 7 chodů. Cena 389 Kč včetně občerstvení.

Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno).

 

_______________

 

Vino-thé-ka, Pernštýnská 40, Pardubice, info@vino-the-ka.cz, www.vino-the-ka.cz, tel. 603 724 899. 

Čti více ...

Květnové noviny našich vinařství

Květnové novinky našich vinařství

ve čtvrtek 17. 5. od 18:30 hod.

Ochutnáme vína moravských i českých vinařství - m.j. legendární Hibernal od Stejskala v suchém provedení 2017, nová vína od pana Šimečka, Fratavu z Vinařství pod Radobýlem a další zajímavosti několika dalších malých a dobrých vinařů. 

Čti více ...