Aktuality

Nákupní degustace

Neformální nákupní degustace vín pro ty, kdo chtějí doplnit zásoby. Po půl decce budeme ochutnávat různá vína a ke každému si budeme povídat. Vstupné není, každý si zaplatí pouze vypité vzorky. Rezervace míst je ale nutná, kvůli omezeným prostorám.

Čti více ...

Degustace vín z Bílovic

Degustace vín malého vinaře pana Jaroslava Spěváka z Velkých Bílovic. Podrobnosti jsou v přiložené pozvánce.

Čti více ...

Degustace vín z Němčiček

Ochutnávka novinek z vinařství ZD Němčičky (Modré hory, Velkopavlovická oblast). Vinařství produkuje zemská i přívlastková vína, a to výhradně z vlastních vinic. Degustovat budeme 10 vzorků a také zajímavost do kuchyně z produkce vinařství.

Čti více ...

Degustace moravských vín

Degustace vín malých moravských vinařů

v úterý 23. 6. 2015 od 18:30 hodin
Ochutnávka vín malých rodinných vinařství ze Zaječí, Moravské Nové Vsi, Perné a
Velkých Bílovic. Degustovat budeme 10 pečlivě vybraných vzorků ze 7 vinařství.

Čti více ...

Neřízená soutěžní degustace a jarní úklid regálů

Od středy do konce měsíce každý den něco nového! Nahlédněte do Kalendáře akcí pro podrobnosti.

A kromě toho máme k dispozici jako jedni z prvních ve městě vína z ročníku 2014 - konkrétně z Perné ze svahů Pálavy - vinařství Pergen. Foto vesničky Perná z minulého týdne přikládám. Přijďte ochutnat!

 

Čti více ...

Historie a současnost pěstování vína na Pardubicku

Víte, kde na Pardubicku pěstovalo víno? A že se mu daří i dnes? Historický přehled i dnešní stav Vám přednese pěstitel vína pan Ing. Jiří Sedláček, vlastník vinice na Kunětické hoře.

Čti více ...

Degustace vín Nového vinařství

Degustace vín Nového Vinařství

v pátek  27. 3. od 18:30 hodin

Ochutnáme 10 vzorků převážně přívlastkových bílých vín z vinic u Mikulova (Drnholec a Nový Přerov). Vinařství je průkopníkem nových metod - používá např. skleněné uzávěry, mají několik ocenění za design etiket a mají samozřejmě i dobrá vína. Večerem provede sommelier vinařství.

K dispozici bude drobné občerstvení (sýr, chléb).

Cena 289 Kč. Prostory jsou kapacitně omezené, proto místo rezervujeme pouze po uhrazení účastnického poplatku - a to buď přímo ve Vino-thé-ce nebo na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno).

Čti více ...

Na jižní stráni třetí keřík zprava

Pravidelné povídání o víně, tentokrát o určování původu vín podle jejich prvkového složení, ve kterém se
mimo jiné dovíte, zda jde prodat lišku jako zajíce, a proč si dát pozor na kyselé okurky i líbivé řeči statistiků. Koná se 12. 3. od 18:30 hod. Přednáší doc. Ing. Anna Krejčová, Ph.D., Ústav environmentálního a chemického inženýrství Fakulta
chemicko-technologická, Univerzita Pardubice. Vstup zdarma. Vzhledem k omezenému počtu míst je rezervace nutná jako záloha na konzumaci 50 Kč/osoba - buď platbou přímo ve Vino-thé-ce nebo platbou na účet č. 2600335516/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno.

Čti více ...