Aktuality

Degustace vinařství Johann W

Zámecké vinařství JOHANN W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích. Vinařství navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná příběh nenaplněné lásky Johanna Wolfganga Goetha k baronce Ulrice von Levetzow. Vína sklízejí úspěchy u zákazníků i na soutěžích - seznámí vás s nimi zástupce Zdeněk Janeček.

Čti více ...

Vína a portugalské delikatesy

Ochutnávka moravských, portugalských a španělských vín, která budou snoubena s portugalskými delikatesami, které představí pan Ticiano Jordao.

Čti více ...

Vinařství Konečný

O obrazech a víně

Primitivo

Neformální degustace výjimečného vína Primitivo sessantani z Puglie (pata italské boty Usmívající se). Jedná se o červené víno hodnocené řídce dávanými 93-95 body mezinárodní stobodové stupnice. Hrozny pro toto víno pochází z 60 let starých keřů viné révy. Cena za 1/2 dcl je 65 Kč. Ochutnat můžete mezi 16-21 hodinou, ale pozor, zaručit degustaci můžeme jen těm, kteří se přihlásí předem e-mailem nebo telefonicky do 17.1. - lahev je třeba dekantovat minimálně den předem.

Čti více ...

Po francouzských vinicích

Degustace s promítáním.

Čti více ...

Moravští vítězové

Poklady z cest

Ochutnávka vín ze zajímavých destinací a netradičních oblastí. Okusíme 8 vín přivezených speciálně pro tuto degustaci z Anglie (tam vypěstovaná a vyrobená!), Gruzie, Ukrajiny, Španělska, Kypru, Izraele a jedno moravské.

Čti více ...

Svatomartinské a další akce

Od pátku 11. 11. máme v nabídce bílá vína Moravský muškát a Veltlínské červené rané od vinařství Bunža z Bzence a z červených oblíbené Bunžolé. Cena je 95 Kč/lahev nebo rozlévaná 15 Kč/dl. K tomu můžete zkusit skvělou francouzskou terinu (masová směs podobná paštice, samé maso, bez konzervantů). Na výběr je více druhů - Husí rillettes, Farmářská terina s kaštany, Bažantí terina s Armagnacem, Kachní s pomerančem, Křepelčí terina s rozinkami, Kachní s fíky, s koňakem a další.

 

Další plánované akce:

16.11. Po španělských vinicích, opakování degustace s promítáním - již obsazeno

24.11. Poklady z cest - degustace vín z netradičních destinací - Gruzie, Ukrajina, Anglie, Izrael a další vína

1.12. Přednáška s promítáním Doc. Pouzara o víně, falšování a historických zajímavostech

12.1.2017 Po vinicích Francie, degustace s promítáním - opakování podzimní úspěšné degustace

leden/únor - Degustace vín Vinařství Bunža Bzenec přímo s panem Bunžou

Zájemci se mohou hlásit už teď, jinak budu ještě posílat ke každé akci samostatnou pozvánku - těm, kdo mají zaregistrovaný e-mail.

Čti více ...

Po španělských vinicích

Degustace s promítáním - Po španělských vinicích

 

ve čtvrtek 20. 10. 2016 od 18:30 hodin

 

Podíváme se letmo na některá vína z oblastí Rioja, Txakolina, Navarra a dalších. Ochutnáme 8 vzorků převážně červených vín různých vinařů a různého stáří.

Čti více ...