Aktuality

Soutěžní degustace vinařských škol - Valtice versus Mělník

Na čtvrteční soutěžní degustaci dne 23. listopadu 2017 porovnáme vína jediných dvou našich středních vinařských škol - Valtice a Mělník. Učí vinaře a dělají to dobře. Začátek v 18:30. Místo je třeba předem rezervovat.

Čti více ...

Degustace vinařství Johann W

Zámecké vinařství JOHANN W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích. Vinařství navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná příběh nenaplněné lásky Johanna Wolfganga Goetha k baronce Ulrice von Levetzow. Vína sklízejí úspěchy u zákazníků i na soutěžích - seznámí vás s nimi zástupce Zdeněk Janeček.

Čti více ...

Vína a portugalské delikatesy

Ochutnávka moravských, portugalských a španělských vín, která budou snoubena s portugalskými delikatesami, které představí pan Ticiano Jordao.

Čti více ...

Vinařství Konečný

O obrazech a víně

Primitivo

Neformální degustace výjimečného vína Primitivo sessantani z Puglie (pata italské boty Usmívající se). Jedná se o červené víno hodnocené řídce dávanými 93-95 body mezinárodní stobodové stupnice. Hrozny pro toto víno pochází z 60 let starých keřů viné révy. Cena za 1/2 dcl je 65 Kč. Ochutnat můžete mezi 16-21 hodinou, ale pozor, zaručit degustaci můžeme jen těm, kteří se přihlásí předem e-mailem nebo telefonicky do 17.1. - lahev je třeba dekantovat minimálně den předem.

Čti více ...

Po francouzských vinicích

Degustace s promítáním.

Čti více ...

Moravští vítězové

Poklady z cest

Ochutnávka vín ze zajímavých destinací a netradičních oblastí. Okusíme 8 vín přivezených speciálně pro tuto degustaci z Anglie (tam vypěstovaná a vyrobená!), Gruzie, Ukrajiny, Španělska, Kypru, Izraele a jedno moravské.

Čti více ...