Aktuality

O obrazech a víně

Primitivo

Neformální degustace výjimečného vína Primitivo sessantani z Puglie (pata italské boty Usmívající se). Jedná se o červené víno hodnocené řídce dávanými 93-95 body mezinárodní stobodové stupnice. Hrozny pro toto víno pochází z 60 let starých keřů viné révy. Cena za 1/2 dcl je 65 Kč. Ochutnat můžete mezi 16-21 hodinou, ale pozor, zaručit degustaci můžeme jen těm, kteří se přihlásí předem e-mailem nebo telefonicky do 17.1. - lahev je třeba dekantovat minimálně den předem.

Čti více ...

Po francouzských vinicích

Degustace s promítáním.

Čti více ...

Moravští vítězové

Poklady z cest

Ochutnávka vín ze zajímavých destinací a netradičních oblastí. Okusíme 8 vín přivezených speciálně pro tuto degustaci z Anglie (tam vypěstovaná a vyrobená!), Gruzie, Ukrajiny, Španělska, Kypru, Izraele a jedno moravské.

Čti více ...

Svatomartinské a další akce

Od pátku 11. 11. máme v nabídce bílá vína Moravský muškát a Veltlínské červené rané od vinařství Bunža z Bzence a z červených oblíbené Bunžolé. Cena je 95 Kč/lahev nebo rozlévaná 15 Kč/dl. K tomu můžete zkusit skvělou francouzskou terinu (masová směs podobná paštice, samé maso, bez konzervantů). Na výběr je více druhů - Husí rillettes, Farmářská terina s kaštany, Bažantí terina s Armagnacem, Kachní s pomerančem, Křepelčí terina s rozinkami, Kachní s fíky, s koňakem a další.

 

Další plánované akce:

16.11. Po španělských vinicích, opakování degustace s promítáním - již obsazeno

24.11. Poklady z cest - degustace vín z netradičních destinací - Gruzie, Ukrajina, Anglie, Izrael a další vína

1.12. Přednáška s promítáním Doc. Pouzara o víně, falšování a historických zajímavostech

12.1.2017 Po vinicích Francie, degustace s promítáním - opakování podzimní úspěšné degustace

leden/únor - Degustace vín Vinařství Bunža Bzenec přímo s panem Bunžou

Zájemci se mohou hlásit už teď, jinak budu ještě posílat ke každé akci samostatnou pozvánku - těm, kdo mají zaregistrovaný e-mail.

Čti více ...

Po španělských vinicích

Degustace s promítáním - Po španělských vinicích

 

ve čtvrtek 20. 10. 2016 od 18:30 hodin

 

Podíváme se letmo na některá vína z oblastí Rioja, Txakolina, Navarra a dalších. Ochutnáme 8 vzorků převážně červených vín různých vinařů a různého stáří.

Čti více ...

Po francouzských vinicích

Degustace nealko a nízkoalkoholických vín

Řídíte, jdete do práce nebo nemůžete pít alkoholické nápoje z jiných důvodů? Přijďte okoštovat nealko vína a k pitu se nevrátíte. Zkusíme 10 vzorků takových vín od dvou výrobců, kteří používají odlišné metody dealkoholizace.

Čti více ...

Degustace vín Jaroslav Spěvák

Degustace vín vinařství Spěvák

 ve čtvrtek 26. 5. 2016 od 18:30 hodin

 Ochutnávka vín z malého rodinného vinařství Jaroslav Spěvák z Velkých Bílovic. Řízená degustace 10 vybraných vzorků vín ročníku 2015 - bílá, růžová i velmi povedená červená.  K dispozici bude drobné občerstvení (sýr, chléb).
Večerem provází Jiří Bureš.

Čti více ...