Aktuality

Degustace vín z Němčiček

Ochutnávka novinek z vinařství ZD Němčičky (Modré hory, Velkopavlovická oblast). Vinařství produkuje zemská i přívlastková vína, a to výhradně z vlastních vinic. Degustovat budeme 10 vzorků převážně bílých vín skvělého ročníku 2015 vytvořených novým erudovaným sklepmistrem vinařství.
Večerem provází zástupce vinařství Josef Varmuža.

Čti více ...

Vinné čtvrtky leden-březen

Opět srdečně zveme na zajímavé přednášky o víně a věcech okolo spojené s promítáním. Přednáší Doc. Ing. Miloslav Pouzar Ph.D., Ústav environmentálního a chemického inženýrství. Témata a data přednášek naleznete v přiloženém obrázku.

 

Čti více ...

Slepá degustace

Tentokrát trochu jiná ochutnávka vín - naslepo tak, že identitu vzorků odhalíme až nakonec. Jednotlivá vína budeme nalévat inkognito ze zakrytých lahví, abychom nebyli ovlivněni ani odrůdou ani vinařem, společně je rozebereme a na závěr srovnáme očekávání se skutečností.

Čti více ...

Degustace pokladů z cest

Ochutnávka vín ze zajímavých destinací a netradičních oblastí. Okusíme vína přivezená speciálně pro tuto degustaci z Anglie (tam vypěstovaná a vyrobená!), Gruzie, Ukrajiny, Maďarska, Španělska a také zajímavost ze slovenské romské osady.

Čti více ...

Nákupní degustace

Neformální nákupní degustace vín pro ty, kdo chtějí doplnit zásoby. Po půl decce budeme ochutnávat různá vína a ke každému si budeme povídat. Vstupné není, každý si zaplatí pouze vypité vzorky. Rezervace míst je ale nutná, kvůli omezeným prostorám.

Čti více ...

Degustace vín z Bílovic

Degustace vín malého vinaře pana Jaroslava Spěváka z Velkých Bílovic. Podrobnosti jsou v přiložené pozvánce.

Čti více ...

Degustace vín z Němčiček

Ochutnávka novinek z vinařství ZD Němčičky (Modré hory, Velkopavlovická oblast). Vinařství produkuje zemská i přívlastková vína, a to výhradně z vlastních vinic. Degustovat budeme 10 vzorků a také zajímavost do kuchyně z produkce vinařství.

Čti více ...

Degustace moravských vín

Degustace vín malých moravských vinařů

v úterý 23. 6. 2015 od 18:30 hodin
Ochutnávka vín malých rodinných vinařství ze Zaječí, Moravské Nové Vsi, Perné a
Velkých Bílovic. Degustovat budeme 10 pečlivě vybraných vzorků ze 7 vinařství.

Čti více ...